В двора на Етнографския музей жените от Тракийско дружество, Българо- гръцко дружество, клуб „Българка“, независимо женско дружество „Св.Марина“, клуба на пенсионера и читалище „Отец Паисий“посрещаха гости така, както са го правили техните предци- с традиционни ястия, песни и обичаи. Жените от тракийското дружество „Яни Попов“ показаха традиционна за времето си седянка и почерпиха гостите си с тракийски ястия като тиквеник, зелник, солена баница, люта българска ракия и руйно вино. Не липсваха и типичните созополски бели сладки. Звучните тракийски песни и пищните носии от Западна Тракия привлякоха туристи, които се хванаха на дълго хоро.
Генералният консул на Гърция Николаос Пиперигос и съпругата му бяха гости на следващата вечер, на възстановка на жените от Българо- гръцкото дружество, носители на културата и обичаите на Гърция в Созопол. Гръцкият консул опита сладко от смокини, пи вода от старинна чаша, изпи по чаша кафе и ликьор, така както е бил редът при посрещане на гости в далечните времена. Дворът на Етнографския музей бе украсен с типичните за началото на миналия век плетени покривки и карета, а група жени показаха майсторлъка на плетенето им. С гръцка музика и хора завърши поредната вечер от възстановките.
Жените от женско дружество „Св. Марина“ пристигнаха в Етнографския музей на файтон така, както са го правили созополските кокони. Те са били подвластни на модата от Европа и са знаели как да впечатляват своите съграждани. Последната вечер от възстановките завърши с изпълнения на стари градски песни, изпълнени от членовете на Клуба на пенсионера.
В гостите и жителите на Созопол остана усещането за град, в който не само историческите пластове, но и културата, бита и фолклора са се преплели и са дали очарованието на този град- Градът на Спасението.