14.6 C
понеделник, октомври 7, 2024

Черноморец-Бургас и Сливен направиха нулево реми

В последен мач от 6-ия кръг на първенството в „А“ група „Черноморец-Бургас“ и „Сливен“ завършиха наравно – 0:0 „Акулите“ изиграха домакинството си на стадион „Хаджи Димитър“ в града на 100-те войводи, тъй като на „Лазур“ в Бургас тече рехабилитация на тревното покритие.През първото полувреме съперниците си размениха по няколко опасни положения пред двете врати.  Черноморци  могат да съжаляват за опасни изстрели край вратата на Дос Сантос и на два пъти на Йохен Зайц.imgp1678.JPGШест минути след почивката Адриан Фернандес пропусна от чиста позиция. В средата на полувремето Явор Иванов от тима на „Сливен“ стреля силно от 30-ина метра и след намесата на Борел топката се отби от левия страничен стълб. Отлично в игра като резерва се включи новото попълнение на черноморци Муса Коита, който увеличи мощта и остротата на атаката. Именно таранът нанесе коварен удар с глава в 71-вата минута, но вратарят Караманов спаси. Минути по-късно и Марсио Нуно се размина на косъм с откриване на резултата. В 79-ата минута централният нападател на „войводите“ Деян Христов шутира опасно от фаул, но Борел отби. В продължението на редовното време резервата Мартин Тошев можеше да донесе трите точки за символичните домакини, но пропусна от удобна позиция. С 14 точки „акулите“ са втори във временното класиране и на 18 септември /събота/ гостуват в 7-мия кръг от първенството на „А“ група на  „Литекс“ в Ловеч. imgp1674.JPG