Проектът ROBO-FABRIC , който спечели престижната награда на публиката в Бургас по време на международното техническо състезание NASA Space Apps Challenge 2015, търси подкрепа, за да се класира на финала. Това д-р Димитър Минчев – ръководител и ментор на проекта. Международното състезание се проведе на 11-12 април 2015 г. Бургаският проект бе класиран да продължи напред към международните финали. Участниците в него са ИТ ентусиасти, преподаватели и студенти на Бургаски свободен университет (БСУ).
„Проектът- фабрика за роботи се състои от няколко устройства: екструдер, с който рециклирахме използвана пластмаса от стари клавиатури и произведохме материал за 3D принтер. С него отпечатахме шаси и колела на роувър, който е базиран на GHI Electronics .NET Gadgeter хардуерни модули и го програмирахме посредством технологиите на Microsoft: платформата Microsoft Micro .NET Framework и езика за програмиране C#. За повече информация относно нашия проект, посетете сайта ни: http://dev.bfu.bg/robofabric/
Сега екипа на проекта влиза във финална битка за престижната награда на NASA. Бургаските изследователи участват с проекта ROBO-FABRIC , единственият български проект, класиран в ТОП 15 най-добри проекти от всички участвали отбори от цял свят и успя да достигне до полуфиналите. Целта на екипа ни е да получим колкото се може повече гласове, за да достигнем ТОП 5 и така да класираме България за финалите.
Молбата ми е да подкрепете българския отбор да се класира на финала в това престижното международно съревнование, като отразите тази новина във Вашата медия, така че тя да достигне до максимален брой от аудиторията Ви, която да гласува и подкрепи проекта ROBO-FABRIC в Интернет страницата на НАСА: https://2015.spaceappschallenge.org/award/#peopleschoice „, призовава д-р Димитър Минчев.