11.2 C
Бургас
понеделник, април 21, 2025

Първи резултати: Ердоган с кървава победа в Турция

Победа за управляващите и на президентските, и на парламентарните избори – това показват първите частични резултати след вота в Турция, съобщава държавната Анадолска агенция.

При под 40% преброени бюлетини Реджеп Ердоган получава около 57% от вота, а основният опозиционен кандидат Мухарем Индже – 28%. Първите резултати за Меджлиса показват, че коалицията на Партията на справедливостта и развитието получава около 60% от депутатските места, а опозиционният алианс – около 28%.

Това би означавало, че Ердоган ще управлява еднолично Турция без нужда от балотаж, а парламентът ще продължи да бъде под контрола на партията му. Все още обаче никой не коментира резултатите, защото тепърва е възможна промяна с напредване на преброяването.

BTV

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here