16.8 C
Бургас
понеделник, април 21, 2025

Директорът на „Александровска“: Носителите на COVID-19 намаляват

Нито една здравна система, а и най-малко тези на Балканите и в случая България, е била подготвена за такава заразеност на хората, каквато има при коронавируса, коментира директорът на „Александровска“ болница доц. Димитър Буланов.

Според него основното за този тип бързо разпространяващи се инфекции е хората да бъдат изолирани.

Прогнозите не са точни. Това, което се случва до сега и през последния месец, показва, че броят на откритите носители на COVID-19 намалява, респективно намаляват и пациентите с развити симптоми на заболяването, които изискват лечение в болница, обясни доц. Димитър Буланов пред bTV.

Процесът на реорганизация на лечебните заведения продължава, той няма да завърши скоро, посочи специалистът. Има инициатива на болницата и столичната РЗИ, по която се работи от два месеца, за да се създаде отделна структура на територията на болницата. В отделна сграда ще има инфекциозна клиника, увери доц. Димитър Буланов, цитиран от dnews.bg.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here