Тази събота (12.12.2020) ще се проведе II-ри кръгна Международния конкурс по програмиране CodeIТ, организиран от Мусала Софт. Кръгът е от типа „СПРИНТ“ – започва в 14:00 и завършва в 17:00ч., а състезателите в основното и Junior класиране ще трябва да се справят за три часа с няколко различни по трудност задачи.
Спринтът се провежда под патронажа на проф. дн инж. Иван Кралов, Ректор на Технически университет – София, проф. д-р Огнян Наков, Декан на факултет компютърни системи и технологии при ТУ – София и Ивайло Ушагелов, Директор на Националната природо-математическа гимназия „Акад. Любомир Чакалов“.
Специални награди от партньорите на състезанието Cougar и Prestigio ще получат трима участници след края на II-ри кръг.
Класирането за всички кръгове, новини и всякаква актуална информация за състезанието, могат да се следят на сайта www.codeit.bg и във Facebook/CodeIT.BG – https://goo.gl/GVrULo .
Допълнителна информация за CodeIT:
CodeIT няма възрастови ограничения за участниците, но основната група състезатели са ученици и студенти с интереси в сферата на алгоритмите и състезателното програмиране – много от тях медалисти от национални и международни олимпиади. Конкурсът протича ежегодно в 6 предварителни онлайн рунда и финален присъствен кръг в партньорство с компании, неправителствени организации, ИТ асоциации и водещите образователни институции в България.
CodeIT протича в 6 задочни (online) кръга:
• Три кръга „СПРИНТ”, всеки от които включва 5 „бързи” задачи. Този вид задачи са обвързани с намиране на точен резултат за всяко едно задание;
• Три кръга „МАРАТОН”, всеки от които включва 1 задача. В този тип кръг се търси оптимален за решение на заданието резултат;
През месец юни се провежда финалният присъствен кръг, в който участват дванадесетте най-добри състезатели през сезона.
Различните кръгове се редуват регулярно всеки календарен месец, като началото на състезанието е през октомври. Разнообразието от задачи/кръгове цели да постави участниците в различни ситуации и да им даде възможност да демонстрират пълния диапазон от своите знания и умения по програмиране.