19.9 C
сряда, октомври 9, 2024

„Черноморец-Бургас” победи убедително „Видима”

Отборът на „Черноморец-Бургас” се наложи убедително над „Видима Раковски” с 4:0 в мач от 5-ия кръг на първенството в „А” футболна група, игран пред около 1000 зрители на стадион „Лазур”. Домакините бяха тотални господари на терена през всичките 90 минути и само многобройните пропуски лишиха тима на Димитър Димитров от по-изразителна победа. 6abdc18b0445f3bb469d4a45a75c8b74Головата серия откри Родригес Асис в 3-та минута след красива атака на „акулите”. Отново той бе точен в 33-та след феноменален изстрел с левия крак.

d1487f9b6d99e07dd00fed9919027bbfМежду двата гола футболистите на „Черноморец” изпуснаха куп чисти положения. Непростими пропуски направиха Паланков и направилия официален дебют със синята фланелка Анеси Абел. Преднината на домакините стана класическа в 37-та минута когато Жереми Фо-Поре отбеляза рядко красив гол с прехвърлящ удар извън наказателното поле. Крайното 4:0 оформи Жагурта Хамрун-Жужу след прекрасна атака и двойно подаване с Абел.

През второто полувреме „акулите” видимо намалиха темпото, но все пак създадоха няколко 100% положения за гол, но неточни пред вратата бяха Жужу на два пъти и Венцислав Христов. С тази победа „Черноморец” се изкачи на трето място в класирането с актив от 12 точки.

„През първото полувреме подходихме сериозно и направихме едни от най-силните си минути. След почивката обаче събитията се развиха типично по български. Отпуснахме се, въпреки че мача беше решен и изпуснахме доста ситуации. Първото полувреме беше така както на мен ми се иска – с агресия, с много динамика, ширина в атаката”.

ef59ddf602934a532ef8988e684659a7На въпрос за новото попълнение, Димитров сподели: „Като цяло съм доволен, стара се много, но имаше напрежение в завършващата фаза. Трябва му още малко време”, сподели след карая на двубоя бургаския наставник.