8.8 C
Бургас
четвъртък, април 24, 2025

Български камион с мигранти се обърна в Македония

Камион с българска регистрация е катастрофирал край северномакедонския град Куманово, съобщиха от местната полиция, цитирани от mkd.mk.

Оказало се, че в него са пътували 25 бежанци, които са пострадали и са транспортирани в болница. Инцидентът е станал на пътя от Свети Никола за Куманово край село Градище. От македонското МВР уточниха, че 15 от бежанците са от Афганистан, деветима от Пакистан, а един е иракчанин. Седем са малолетни. 

От болницата в Куманово съобщиха, че един от пострадалите е в тежко състояние, което е наложило транспортирането му в клиника по травматология в Скопие. Според местните власти групата е влязла нелегално в Северна Македония от Гърция. Шофьорът на камиона е избягал и се издирва.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here