16.5 C
вторник, октомври 1, 2024

„Дея Спорт“ разби ЦСКА с 3:1, бургаските волейболисти са първият полуфиналист за купата на България по волейбол

Отборът на „Дея Спорт“ разби ЦСКА с 3:1 гейма в първия четвъртфинален мач от турнира за купата на България по волейбол, който се провежда в Пазарджик. В отделните части резултатът е 25:23, 21:25, 25:20 и 25:14 за нашите, водени от италианския си треньор Франческо Кадеду, който повече от успешно дебютира в официална среща, начело на бургаския отбор.

В това дерби „Дея Спорт“ показа повече аргументи за успех и класа срещу ЦСКА, които дават надежди за запомнящо се участие във финалния турнир, който ще определи новият носител на ценния трофей.

„Доволен съм. Играхме добре. Искаме да сме на финал“, заяви след успеха срещу „червените“ наставникът на „Дея Спорт“ Франческо Кадеду.

„Показахме много повече волейболни аргументи срещу ЦСКА и можехме да затворим мача с 3:0. Продължаваме на полуфинал с ясната мисъл да се класираме за битката, която ще определи новият носител на купата на България“, сподели президентът и собственик на „Дея Спорт“ д-р Александър Маджуров.

За успеха срещу ЦСКА най-резултатни за бургаския тим бяха Валентин Братоев с 14 точки, Тодор Вълчев с 13, Николай Учиков с 12. Стефано Патриарка и Георги Братоев добавиха, съответно 8 и 7 точки.

На полуфинал утре, събота, „Дея Спорт“ ще има за съперник победителят от „Монтана“ и „Берое“. Двубоят е с начален час 16:00.