19.5 C
Бургас
понеделник, април 21, 2025

Днес е Светли понеделник 

Днес е Светли понеделник – вторият ден от Великден, с който според православната традиция започва Светлата седмица.

Това е време, в което се прославят светите апостоли и света Богородица.
Дните след Възкресението се свързват с първите появи на Христос сред учениците му.

Наричат се „светли“, защото това е време, в което Възкресението на Исус Христос донася просветление за всички и надежда за вечен живот.

40 дни след големия празник християните се поздравяват с „Христос воскресе“.

Негово светейшество патриарх Даниил ще отслужи патриаршеска литургия в Храм „Възкресение Христово“ в София в 8:30 часа.

В Бачковския манастир в храма се съхранява чудотворната икона на Божията майка. От рано има опашка от вярващи, които искат да се поклонят и да измолят милост от нея за здраве за себе си и за своите близки.

Тази година и католическият свят празнува Възкресение Христово заедно с православните християни. Как беше посрещнат празника в Раковски, където повече от 50% от населението са католици – разказва Мария Георгиева:

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here