11.1 C
Бургас
понеделник, април 21, 2025

SMS известяване на адвокати – пилотно в Бургас

Aпелативен съд – Бургас е първият в страна, който въвежда автоматично SMS-известяване на адвокатите за различните процесуални процедури по отделните дела. Това обяви на прифинг днес, председателят на съдилището Деница Вълкова. По думите й, предстои системата да бъде надградена, като ще се даде възможност за известяване на всички страни по всяко отделно дело. 

Вълкова представи и изцяло обновената Интернет – страница на съда. Тя ще бъде достъпна на български, английски и руски език. Чрез нея гражданите ще могат да видят и пълен каталог с постановените решения на съда в Страсбург по жалби срещу България. Основно място в сайта заема формата за подаване на антикорупционни сигнали. „Съвсем умишлено това поле се намира на видно място. Всички сигнали, които получим ще бъдат разгледани“, категорична бе Вълкова.

Бърза проверка ще показва и протоколите за случайното разпределение на делата в цялата страна. Новата визия на сайта е разработена съвместно с български и чуждестранни студенти, които са дали труда си безвъзмездно.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here