7.2 C
Бургас
неделя, март 9, 2025

Цените на паркоместата в Созопол се увеличават с 60 ст. на ден

От началото на юли жителите и гостите на Созопол ще плащат по-висока такса за паркинг в града. С решение на общински съвет в Созопол цената на паркоместата се увеличава с 60 ст. на ден, което е първо повишение от 2010 г. насам. Досегашната такса от 2,40 лв. на ден се увеличава на 3 лв. на ден.

Увеличението е свързано с подобряване на услугите и инфраструктурата за паркинг в града. Новият паркинг система ще работи 7 дни в седмицата, като служителите ще получават извънредно заплащане за работата си. Освен това се планира освежаване на очертанията на паркоместата и увеличаване на техния брой, за да се подобри достъпността и удобството за гражданите и туристите.

„Това увеличение е необходимо, за да покрием разходите за поддръжка и подобрение на паркинг услугите в Созопол. Нашата цел е да предложим по-добри условия на всички, които посещават града“, коментираха от Община Созопол.

Новите цени влизат в сила от 1 юли и се очаква да доведат до по-ефективно управление на паркинг зоните в града.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here