На 09.02.т.г. около 13.45 ч. в Пето Районно управление – Бургас е получено съобщение за инцидент на ул. «Места» № 87 в к-с «Лазур», при който в магазин, стопанисван от 68-годишен мъж влязъл мъж, който поискал да върне закупен килим, но след спор между двамата, клиентът нанесъл юмручни удари в областта на главата на продавача, отнел от магазина друг килим на по-висока стойност и избягал с лек автомобил «Пежо 206», с бургаска регистрация.
От инцидента пострадалият не е получил сериозни наранявания. В резултат на бързите полицейски действия е установен извършителя на деянията – това е криминално проявения и осъждан Т.Т., 44-годишен от Бургас, който е задържан с полицейска заповед за срок до 24 часа.
Т.Т. направил пълни самопризнания и върнал отнетия килим. Работата по случая продължава от служители на Пето Районно управление – Бургас.