23.2 C
вторник, октомври 8, 2024

Над 40 състезатели мериха сили за купа „Бенчрест“ на „Капчето“

Над 40 стрелци от цяла България премериха сили в провелия се преди дни на стрелбищен комплекс „Капчето“ турнир по „Бенчрест Купа Бургас 2011“. Близо единадесет часа професионалистите демонстрираха своите умения и майсторство в различни дисциплини с малокалибрено и пневматично оръжие. С малокалибрена пушка от клас „ловни“ първото място зае Виделин Чолаков от Стара Загора, който по професия е военен снайперист. С малокалибрена пушка клас „спортни“ победител стана Анастас Гогов от София, а в дисциплините пневматични пушки клас до 16 J -Николай Атанасов от Бургас и в клас над 16 J  Стилян Пасков от Козлодуй. dscn1129.JPGНай – атрактивна за състезатели и публика се оказа последната дисциплина от състезанието – „Майсторски клас“. В него участниците трябваше да улучат колода карти за игра поставени на разстояние 50м., с куршум да разкъсат тънка рибарска корда, поставена на същото разстояние. И в тази най-трудна част на състезанието призово място зае отново бургазлия – Красимир Георгиев, който отнесе за спомен и Купа Бургас 2011. С приятни емоции, майсторски умения и приятелска конкуренция премина първото по рода си състезание по Бенчрест. Организаторите изразяват своята надежда този вид спорт да придобие все повече популярност и почитатели сред младото поколение. Професионалистите са убедени, че спортът изгражда състезателен  дух и добра дисциплина у хората.dscn1124.JPGdscn1137.JPG