26.5 C
четвъртък, октомври 10, 2024

Черноморец-Бургас и Литекс не се победиха в мач с много динамика

Акулите” и тимът на „Литекс” завършиха при резултат 1:1 и по този начин заплетоха още повече интригата за призовите места. Двубоят от 27-ят кръг се игра пред близо 8000 души на стадион „Лазур”.

Срещата започна много динамично и за двата отбора. Още в 10-та минута Шаешу остана очи в очи с Пиргов, но изстрелът му мина на сантиметри от страничната греда. 1ae147b66c0858e9077286bbc53dca57Домакините от Черноморец взеха инициативата в свои ръце и логичното не закъсня. В 30-та минута отново Аатиф Шаешу беше изведен от ляво, майсторски запази топката и с много премерен удар елиминира вратарят на гостите за 1:0. 2 минути преди края на първата част Георги Миланов за втори път се строполи в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Оттам дойде и изравнителното попадение, дело на Никасио.c548152b8963a50a2e8b5f49100a4452

Втората част започна със същото високо темпо, но липсваха чистите голови ситуации. Домакините отново взеха нещата в свои ръце и започнаха да пресират своя опонент. В 61-та минута Асис направи страхотен пропуск. След като беше отлично изведен, бразилецът не беше максимално концентриран и не можа да засече топката от непосредствена близост. Десетина минути по-късно отново Асис повтори почти същата ситуация, като този път ударът му беше много неточен. Гостите също създадоха няколко опасни положения, но Стоян Колев не остави никакви шансове, показвайки отново своята класа.c8550ef430ab671964b1aa16998dc797

С актив от 55 точки „акулите” продължават да заемат 3-тото място във временното класиране. В следващия кръг момчетата на Димитър Димитров гостуват в Разград на тима на „Лудогорец”.