23.2 C
вторник, октомври 8, 2024

„Черноморец-Поморие” преодоля „Добруджа” с лекота

„Черноморец – Поморие“ преодоля „Добруджа“ с 2:0 в мач от 22-рия кръг на първенството в Източна „Б“ група. Домакините спечелиха с лекота и можеха да запишат още по-изразителен резултат, но направиха истински сериал от пропуски, особено през първото полувреме. Тогава неточни завършващи удари на два пъти с глава нанесе Николай Кръстев, а с гола се разминаха и Васил Калоянов, Георги Чакъров, Крум Стоянов, Емануил Манев…Все пак в 26-ата минута Калоянов откри, след като получи отличен извеждащ пас от Чакъров, елиминира вратаря и порази мрежата. 060411-jpg.JPGДесет минути по-късно асистентът за откриването на резултата можеше да удвои, но пропусна дузпа. От бялата точка Чакъров стреля в аут.Още при първата си атака след подновяването на играта през второто полувреме поморийци ликуваха. Отново в прегръдките им се озова централният нападател Васил Калоянов, който наказа груба грешка на добричката защита с безмилостен удар от упор. С 26 точки възпитаниците на старши треньора Петър Хубчев излязоха на трето място в класирането. Начело с 29 е „Лудогорец“, а с 26 точки втори е тимът на „Доростол“, който има предимство в преките двубои с „Черноморец – Поморие“.В петък в БФС предстои да се тегли жребий за допълнителните кръгове в първенството на Източна „Б“ група.