17.6 C
неделя, октомври 6, 2024

„Черноморец“ върви уверено към място в Топ 4 в НБЛ след убедителна победа срещу „Берое“

Отборът на „Черноморец“ върви уверено към място в Топ 4 в НБЛ след убедителна победа 89:78 /22:24, 22:12, 25:18, 20:24/ срещу гостуващия тим на „Берое“. Нашите си остават основен фаворит за тази четвърта позиция, която осигурява домакинско предимство на четвъртфиналните плейофи.

Георги Боянов – Ловеча отново поведе нашите към поредния успех, като отбеляза 22 точки и хвана 9 борби. Силно играха Андрей Иванов с 18 точки и 10 борби, Тихомир Желев – също с 18 точки /6 тройки/, и Евгени Хаджирусев, завършил с 16 точки.

С 15 победи и 39 точки, „Черноморец“ стои твърдо на четвъртото място. Следват „Спартак“ Плевен с 37 точки и „Берое“ с 36. До края на редовния сезон остават само три кръга, в които момчетата на треньора Васил Евтимов гостуват. Предстоят мачове в Ботевград срещу „Балкан“ на 18 април, във Варна срещу опашкаря „Черно море Тича“ два дни по-късно, както и в Самоков срещу лидера в класирането „Рилски спортист“ на 27 април.